fbpx

Plomp: Presim zhvillime pozitive javën e ardhshme

-

I vetmi nga ambasadorët që dha deklaratë për mediat pas takimit me kryetarin e Kuvendit, Talat Xhaferin ishte ambasadori i Holandës, Vauter Plomp. Ai shkurt tha se takimi ka qenë i shkëlqyeshëm dhe se javën e ardhshme pret zhvillime pozitive.

“S’kam mesazh për momentin, por kishim takim të mirë, inkurajues dhe të shkëlqyeshëm dhe shpresojmë të ketë lëvizje pozitive javën e ardhshme”, ka thënë Plomp.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.