fbpx

Partitë u morën vesh për ligj dhe emër të ri të Prokurorit Special

-

Sipas procedurës, sot ligji duhet të jetë para deputetëve në Kuvend. Pas bisedimeve maratone të ekipeve të punës dhe grupeve negociatore, mëngjesin e sotëm partitë arritën marrëveshje për Prokurori Publik Special, mëson “Meta” nga burime të afërta të ekipeve negociatore. Siç mësojmë është arritur marrëveshje për emrin e prokurorit special i cili pritet sot të publikohet. Sipas procedurës, sot ligji duhet të jetë para deputetëve në Kuvend.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.