fbpx

Pangalos: Pas liderit të “Agimit të artë”, Venizelos është i dyti me radhë sipas antipatisë

-

Teodoros Pangalos kritikoi ashpër Evangelos Venizelos dhe Jorgos Papanderun për përçarjet e brendshme që shkakton PASOK. Sipas ish ministrit dhe zëvendës kryeministër nga PASK-u, as lideri aktual as i atëhershmi i PASOK-ut janë shpëtimi i Partisë socialiste. Në përgjithësi, për Panagalosin, PASOK-u është histori e mbaruar dhe për partinë nuk ka asnjë të ardhme dhe nuk ka shpëtim.

PASOK-u ka bërë të vetën, na duhet parti e re, por kjo nuk do të bëhet në mënyrën me të cilën Venizelos konsideron  se duhet- theksoi Pagalos për idenë e formimit të qendrës majtist,të cilën e propozon lideri aktual i PASK-ut.

Sipas tij dhe Venizelos dhe Papanderu vendosin veten para partisë, me çka e konsideron si dështim të plotë politik që ka sjellë PASOK-un në qorrsokakun aktual.

Asnjëri as tjetri nuk janë të dobishëm për të ardhmen e PASOK-ut. Madje edhe 90 për qind e qytetarëve kërkojnë që PASOK-u të tërhiqet nga skena politike dhe këtë e tangon edhe Papanderun. Nga ana tjetër për Venizelosin, vetëm 11 për qind e qytetetrëve kanë mendim pozitiv. Kjo e bën liderin politik grek  më antipatik pas Mihalooliakosi (lideri i Agimit të Artë)- deklaroi Panaglos për radion “To Vima”.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.