fbpx

Gjykata Themelore Shkupi 1: “Bombat” nuk mund të jenë dëshmi

-

Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1, në seancën e sotme solli vendim me të cilën ankesat e Prokurorisë Themelore Publike-Shkup, që “bombat” të mund të shfrytëzohen si dëshmi.

“Këshilli Penal pranë Gjykatës Themelore Shkupi 1- Shkup, në seancën e sotme solli vendim me të cilën ankesat e Prokurorisë Themelore Publike-Shkup, kundër vendimeve të gjykatësit në procedurë paraprake për ndarjen e dëshmive nga lëndët e prokurorisë refuzohen si të pabaza, dhe vendimit të gjykatësit në procedurë paraprake me të cilin ndahen dëshmi-audio incizime nga bisedat e përgjuara dhe trankripte të njëjtave vërtetohen, informoi Gjykata Themelore Shkupi 1

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.