fbpx

OSBE-ja Janevës i ofron ndihmë dhe bashkëpunim

-

Shefja e Misionit të OSBE-së në Shkup, Nina Suomalainen, ka takuar sot Prokuroren Katica Janeva për të diskutuar lidhur me rolin e saj dhe sfidat, duke i ofruar përkrahjen dhe bashkëpunimin e Misionit.

Suomalainen e uroi Janevën për formimin e ekipit të saj me gjithsej dymbëdhjetë ndihmës prokurorë, duke theksuar se Zyra e Prokurores duhet të mbetet e pavarur dhe e lirë nga çfarëdo forme e presionit për të arritur rezultat të drejtë dhe objektiv.

“Është e rëndësishme që Prokurorja të punojë nga afër me institucionet. Misioni ynë është i gatshëm të ofrojë ndihmë,” shtoi Suomalainen.

Suomalainen po ashtu shfrytëzoi rastin të përshëndes marrëveshjen e arritur në mbledhjen e liderëve politik të mbajtur më 5-6 nëntor 2015 për implementimin e mëtejmë të marrëveshjes së Përzhinos.

“Implementimi i duhur i Marrëveshjes së Përzhinos dhe respektimi i ligjeve, përfshi ato të miratuara dje në parlament, do të ndihmojnë në krijimin e kushteve të drejta dhe të barabarta gjatë zgjedhjeve të ardhshme,” tha Suomalainen.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download redmi firmware
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=