fbpx

Nuk ka paraburgim për Jankulloskën dhe Bozhinovskin- Gjykata refuzoi të gjitha ankesat e Janevës

-

Gjykata penale e Shkupit refuzoi ankesat e mbetura të Katica Janevës me çka përfundimisht nuk do të ketë paraburgim për Gordana Jankullovskën, Kiril Bozhinovskin dhe dy persona të tjerë të akuzuar në rastin “Titanik”.

Vendim të këtillë ka marrë Këshilli penal i Gjykatës Themelore Shkupi 1 në seancën e sotme. Me këtë, praktikisht gjykata refuzon të gjitha ankesat e PSP rreth shqiptimit të paraburgimit.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.