fbpx

“Nuk e ke larg burgun Nikolla”, porositën qytetarët në protestën e sotme para Qeverisë

-

Qetë përfundoi edhe protesta e sotme e qytetarëve të cilët kërkuan dorëheqjen e presidentit Gjorgje Ivanov dhe tërheqjen e vendimit për falje.

Destinacioni final i protestuesve edhe sot ishte para Qeverisë, por këtë herë nuk hodhën ngjyrë, por vetëm brohoritnin “Nuk e ke larg burgun Nikolla”, “Mafia në robëri”, “Dorëheqje” dhe “Do të jepni llogari”…

Disa protestues vizatuan yll në trotuar ku shruante “Ne jemi ylli laraman i BE-së”.

Qytetarët, si zakonisht protestën e filluan para PSP-së dhe pasi dhanë mbështetjen e tyre për punën që e bëjnë, u drejtuan kah godina e re e Agjencisë për audio dhe shërbime audio vizuale dhe Agjencina e rinisë dhe sportit.

Para objektit hodhën topa me ngjyrë ku paralajmëruan “Revolucionin e larmishëm”, që simbolikisht do të thotë se “Maqedonia po ngjyroset me liri dhe demokraci”.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download lava firmware
Free Download WordPress Themes
free download udemy course