fbpx

Libri i ri kontrovers në Bullgari

-

Në tregun bullgar  ka dal një libër i ri i Temelko Neshkovit në të cilën, siç shkruan Agjencia e lajmeve “Novinite.com”, janë paraqitur “Vuajtjet e bullgarëve etnik në territorin e ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë pas Luftës së Dytë botërore”.

 

Libri “Nuk ka ndarje. Maqedonia kundrejt maqedonizmit”, sipas agjencisë është “dëshmim tronditëse dhe emocionale të autorit për ngjarjet tragjike gjatë kohës së asimilimit me dhunë të bullgarëve pas vitit 1945.”.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.