fbpx

Një maqedonas vret shokun me pushkë gjuetie duke bërë fotografi “selfie”

-

Një maqedonas që jeton përkohësisht në Australi akuzohet se e ka vrarë shokun e tij, me një armë gjuetie me tytë të shkurtuar (shotgun) .

Sipas të përditshmes britanike ”The Guardian”, 20 vjeçari, A. R e ka vrarë shokun e tij, M. H (22) duke tentuar që të bëjnë një fotografi ”selfie”, në një dhomë moteli në Melbourne, ku kanë qëndruar bashkë me disa shokë.

Të nesërmen, A. R është munduar që të largohet nga Australia, në drejtim të Maqedonisë, duke i kërkuar një shokut në agjenci udhëtimesh, një biletë fluturimi, me arsyetimin se gjyshen e ka të sëmurë shumë dhe dëshiron të niset sa më parë për ta vizituar.

 Ai është ndaluar në aeroport dhe më vonë, ndaj tij është ngritur akuza e vrasjes. Ai e ka pranuar akuzën. Vrasja ka ndodhur në mars të këtij viti.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.