fbpx

Najçevska ngjyros hyrjen e stacionit policor “Beko”

-

Profesorja Mirjana Najçevska sot në mëngjes u paraqit në bisedën informative ndërsa para stacionit policor “Beko” në Shkup e ngjyroi hyrjen. Në bisedë informative gjithashtu sot është ftuar kryetarja e Komitetit të Helsinkit, Urania Pirovska.

Disa dhjetëra qytetarë sot në mëngjes janë tubuar para stacionit policor në mbështetje të Pirovskës dhe Najçevskës për të shprehur revoltën e tyre nga presionet policore.

Qytetarët brohoritin “Nuk ka drejtësi, nuk ka qetësi”, “Shtet policor” dhe “Çavkov, paraqitu”. Forca të shtuara policore vërehen para stacionit policor, është formuar kordon që i pengon protestuesit që të arrijnë deri në hyrjen e stacionit.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy paid course
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free
free online course