fbpx

MPB: Shkallë e lartë rrezik për jetën e Janevës dhe bashkëpunëtorët e saj

-

С
Duke pasur parasysh shkallën e lartë të rrezikut të jetës dhe integritetit personal gjatë kryerjes së detyrave të punës në Prokurorinë Speciale Publike, nga Ministria e Punës së Brendshme është kërkuar që një numër i caktuar i punonjësve të policisë për prokuroren publike Katica Janeva dhe për bashkëpunëtorët e saj, prokurorë thuhet në njoftimin e MPB-së.
 Më herët nga prokuroria  për “Meta” informuan  se Janeva dhe ekipi i saj i prokurorëve  kanë kërkuar rritje të sigurisë pas fjalimit të djeshëm të kryetarit të VMRO- DPMN-së, Nikolla Gruevski, ku ashpër sulmoi prokuroren speciale.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download
download redmi firmware
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=