fbpx

Ministrat e BDI-së dorëzuan dorëheqjet deri te kryeministri Emil Dimitriev

-

Ministrat e BDI-së sot dorëzuan dorëheqjet e tyre deri te kryeministri teknik për organizimin e zgjedhjeve, Emil Dimitriev.

Nga partia e Ahmetit sot nuk deshën të komentojnë më shumë dhe u thirrën në njoftimin e mbrëmshëm.

Kryesia e BDI dje mbrëma në selinë partiake në Tetovë mori vendim që t’i tërheq ministrat e Qeverisë së RM-së dhe të shqyrtojë politikën e partisë në ditët në vijim.

Në takim, krahas vendimit për tërheqje të ministrave, kryesia partiake ka konfirmuar qëndrimet se lideri Ahmeti ka autorizim të plotë të merr vendime për hapa të mëtutjeshme të partisë.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.