fbpx

Maskat kundër ajrit të ndotur, dhurata më e kërkuar e Vitit të Ri

-

Ndotja e ajrit në qytet ka rritur kërkesën për maska mbrojtëse nëpër barnatore dhe shitoret që merren me shitjen e tyre. Çmimi i tyre sillet prej 200 deri 899 denarë ndërsa më shumë kërkohen maskat me karbon që pastrojnë ajrin dhe i evitojnë grimcat PM 10.

“Maskat me karbon kushtojnë 899 denarë, por për momentin nuk kemi madhësi M dhe S, por vetëm L. Ka interes të madh për to dhe për këtë shumë shpejtë harxhohen. Deri më tani kemi porositur shumë, por janë shitur. Presim dërgesën e radhës” deklarojnë nga një prej barnatoreve të “Zegin”.

Maska të madhësisë M dhe S nuk ka në asnjë barnatore të “Zegin” në Shkup ndërsa L mund të gjendet vetëm në disa shitore.

Se kërkesa për maska është rritur tregojnë edhe nga barnatoret e “Eurofarm” ku maskat kushtojnë 200 denarë dhe janë për disa përdorime.

Nëpër rrjetat sociale gjithashtu mund të vërehet numër i rritur i konkurseve ku ofrohet jo vetëm shitje të maskave, por edhe pastrim të ajrit nëpër hapësira, por edhe bocelë me oksigjen.

Qytetarët, përveç në barnatore dhe shitoret speciale, maskat i porositin edhe nga platforma për shitje online “Aliexpress”, ku kushtojnë 10 dollarë dhe me ngjyra dhe zbukurime të ndryshme.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download intex firmware
Download WordPress Themes
free online course