fbpx

LSDM: Prokuroria Publike dhe MPB patjetër të veprojnë sipas detyrës, dhunuesit patjetër të përgjigjen

-

Prokuroria Publike dhe MPB patjetër të veprojnë sipas detyrës për skenar kriminel ndërsa porositësit, dhunuesit dhe kriminelët të japin llogari, thonë nga LSDM përmes kumtesës partiake.

“Shumica parlamentare realizoi obligimin e vet ndaj qytetarëve, në mënyrë dinjitoze, të mençur dhe me kujdes, siç i takon politikanëve të ri që populli i zgjodhi për ta udhëhequr shtetin. Kryetari i ri i Kuvendit është zgjedhur sipas Rregullores, ligjeve dhe Kushtetutës. Në periudhën e ardhshme, sipas Rregullores, Kushtetutës dhe ligjeve do të zgjidhet edhe qeveria e re reformuese. Të gjithë e panë se sa e keqe është fytyra e Gruevskit, Ivanovit, Veljanovskit, Çavkovit dhe dhunuesve dhe nuk duan të jenë bashkë- pjesëmarrësit e tyre dhe instrumenti i tyre  në të ardhmen”, thonë nga LSDM.

Prej atje shtojnë se nuk ka më vend për politikë me tension, ndasi, urrejtje dhe destabilizim.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.