fbpx

LSDM: Gruevski dhe Ivanovi patjetër duhet të lejojnë transferim të shpejtë dhe të qetë të pushtetit

-

Nikola Gruevski dhe kryesia e VMRO DPMNE-së patjetër duhet ta pranojnë konceptin e një shoqërie për të gjithë, që forcon unitetin e shtetit dhe sjellë jetë cilësore për të gjithë qytetarët, në vend të ndasive fantom, thonë nga LSDM.

“Qytetarët qyrtë deklaruan se duan integrim e jo izolim të Maqedonisë, siç dëshiron kryesia e VMRO DPMNE-së që të vazhdojë me krimet, pasurimin personal dhe të mos jep llogari për pasojat. Proceset demokratike kanë filluar dhe vullneti i shumicës së qytetarët e shndërruar në 64 mandate deputetësh patjetër sa më shpejtë të realizohet me formimin e qeverisë së re reformuese dhe institucioneve të pavarura demokratike”, thuhet në njoftimin e LSDM-së.

Nga partia theksojnë se kërkesat për zgjedhje të reja janë tentim që të anulohet dhe thellohet kriza politike.

“Nëse tani nuk respektohet vullneti i shumicës së qytetarëve, as pas tyre nuk do të respektohet. Përcaktimi i qytetarëve të Maqedonisë është i qartë. Qytetarët zgjodhën ndryshime dhe qeveri të re reformuese dhe Gruevski e Ivanov patjetër të lejojnë transferim të shpejtë dhe të lehtë të pushtetit në R. e Maqedonisë”, shtojnë nga LSDM.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.