fbpx

Ligji për media i SHGM dhe SPPM nuk kaloi në Kuvend

-

Deputetët nuk e miratuan propozim- ligjin për reforma në media, që me propozim të SHGM-së dhe SPPM-së e propozoi Lidhja socialdemokrate e Maqedonisë.

Propozim- ligji është përpiluar sipas propozimeve të ndërmjetësit, Piter Vanhojte.

Propozim- zgjidhja përmban reforma në këshillim programor të RTM-së dhe Këshillit të Agjencisë së mediave si dhe financim të plotë të RTVM-së nga buxheti i shtetit.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.