fbpx

Kryetarët e ri të Gjykatës Supreme dhe Penale do të dihen pas Vitit të Ri

-

Kryetarët e ri të Gjykatës Supreme dhe Gjykatës Themelore Shkupi 1 do të emërohen pas Vitit të Ri, konfirmoi sot kryetari i Këshillit gjyqësor, Zoran Karaxhovski, sepse ende po zhvillohet vlerësimi i jashtëzakonshëm i kandidatëve për këto poste.

Këshilli, siç tha Karaxhovski, patjetër duhet ta respektoj afatin prej tetë ditëve për ankesë, sepse vlerësimi i jashtëzakonshëm kryhet në procedurë sikur edhe vlerësimi i rregullt.

“Vlerësimet janë sekrete dhe secili kandidat e merr notën në zarf” deklaroi Karaxhovski.

Ai hodhi poshtë si spekulime të dhënat në media se disa kandidatëve u është përmirësuar nota.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.