fbpx

Kotevski: Në MPB- nuk ka arritur asnjë denoncim

-

Nga MPB- ja nuk kanë dëgjuar dhe nuk dinë asgjë për pres konferencën e sotme të liderit të opozitës Zoran Zaev, ku u publikuan materiale të incizuara të politikanëve nga opozita dhe pushteti, të cilët janë përgjuar me urdhër direkt të Gruevskit dhe Mijalkovit.

Këtë sot për Nova tv  e dekalroi ndihmës ministri në MPB, Ivo Kotevski.
“ Lexova në lajme të një agjencie, por nuk pash dhe nuk dëgjua asgjë, pasi që nuk kam qenë i ftuar në pres konferencë”, theksoi Kotevski për NOVA.

Ai theksoi se kanë dëshmi të fuqishme për gjashtë persona të dyshuar në aksionin ‘ Puç’ dhe se Zaev është i dyshuari i katërt. Për gjithë atë që kanë bërë, MPB po kryen një hetim serioz i cili duhet të kryhet deri në fund.

“ Nuk e dimë nëse është dëshmi ajo që u prezantua prej tyre. Në MPB nuk ka arritur asnjë lajmërim”, theksoi Kotevski.

Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download xiomi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download