fbpx

Ja pse ka ndryshuar data e mbajtjes së Kongresit të VMRO-së në Kumanovë

-

Së pari u vendos data e sotme që të mbahet Kongresi I VMRO-së, mirëpo më pas e ndryshuan atë, siç paralajmëroi “Meta”“,për qëllime operative dhe sigurie.

Nga VMRO mohuan se që ndryshimi i datës së kongresit për 2 dhe 3 maj është bërë për shkak të protestave të paralajmëruara nga opozita.

“Për datën e mbajtjes së kongresit vendos kryesia qendrore. Ndryshimi i datës nuk ka të bëjë me protestat e paralajmëruara nga opozita”tha për Meta, Aleksandat Biçikliski nga radhët e VMRO-së.

Kongresi i 15 i kësaj partie u mbajt javën e kaluar në Kumanovë ku me shumicë votash fitoi sërish mandatin Nikolla Gruevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.