fbpx

Kompanitë e huaj anulojnë vizitat për shkak të krizës

-

Për kompanitë e industrisë përpunuese, metalike dhe elektrike, ndikimi i krizës vërehet në anulimin e lidhjeve të marrëveshjeve nga kompanitë e huaja.

Këtë e tregon anketa e Odës ekonomike të Maqedonisë për punën e kompanive në kushte të krizës aktuale.

Këtu anulime të vizitave janë nga vendet e BE-së dhe Lindjes së Mesme.

Nga fillimi i krizës e në veçanti muajt e fundit, konsumi në tregun vendor shënon rënie.

Nëse kriza vazhdon, ajo mund të ndikoj në lidhjen e marrëveshjeve të reja në industrinë e tekstilit në sezonin e ardhshëm.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
lynda course free download
download lenevo firmware
Download WordPress Themes
lynda course free download