fbpx

Kasami- Plomp: Të vazhdoj mandati i PSP-së dhe të formohet gjykatë speciale

-

Themeluesi dhe kryetari i lëvizjes Besa, Bilall Kasami sot është takuar me ambasadorin e Holandës, Vauter Plomp me të cilin bisedoi për kushtet për pjesëmarrje eventuale të Besës në konstituimin e qeverisë së re.

“Kërkojmë të vazhdohet mandati i PSP-së, që të gjendet mundësi për themelimin e gjykatës speciale dhe të kthehet Maqedonia në rrugën e integrimeve euro- atlantike që të mund sërish normalisht të funksionojmë si shtet. Në këtë drejtim, biseduam me ambasadorin e Holandës, Vauter Plomp. I theksuam pozicionet dhe mendimet tona” tha Kasami.

Lideri i Besës shtoi se nuk do t’u sugjeroj votuesve të Tearcës për kë të votojnë të dielën dhe se beteja do të zhvillohet mes VMRO DPMNE-së dhe LSDM-së.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.