fbpx

Kançeska- Milevska: U ftova si dëshmitare dhe vërtetova se punojmë sipas ligjeve

-

Ministrja e Kulturës. Elizabeta Kançeska – Milevska, sot ka qenë e ftuar në Prokurorinë Speciale si dëshmitarë, ka konfirmuar ajo, pasi doli nga prokuroria pas tre orë e gjysmë.

Ajo shkurt tha se ka mundësi ta konfirmojë dhe të theksojë punën ligjore të Ministrisë së Kulturës. Për deklaratën e saj, Mileska nuk ka dashur të jep detaje tjera, duke u arsyetuar se nuk është kompetente për të komentuar për shkak të fshehtësisë së hetimit.

Jo-zyrtarisht, ministrja ka qenë e ftuar për projektin “Shkupi 2014”, për të cilin më parë kanë dhënë deklarata edhe kryetari i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski dhe ish ministri i Kulturës, Arifhikmet Xhemaili.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.