fbpx

Kamçev doli nga PSP dhe iu shmang gazetarëve

-

Sot paradite, rreth orës 11 nga godina e Prokurorisë speciale doli biznesmeni Orce Kamçev. Ai u largua nga vendi shumë shpejtë, pa u prononcuar para gazetarëve, të cilët që në orët e mëngjesit  ishin prezent para zyrave të PSP-së.

Tani për tani nuk ka të dhëna nëse Kamçev ka qenë në bisedë informative në PSP dhe nëse po, në çfarë cilësie.

Kamçev është një nga pronarët e “Media Print Maqedoni”, spitalit Axhibadem Sistina, “Orka Holding”, “Stopanska Banka” Manastir, “Pelagonia” dhe kompanive tjera. Sipas listës së fundit të “Forbes”, Kamçev i cili është i afërt me pushtetin, është personi më i pasur në Maqedoni.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.