fbpx

Ivanov: Të vazhdojmë të ndërtojmë shoqëri të drejtë, të bazuar në paqe, vërtetësi dhe liri

-

Presidenti Gjorgje Ivanov në fjalimin e tij të vitit të ri i porositi qytetarët që t’u përkushtojnë dashuri dhe kujdes familjeve, fëmijëve, fqinjëve dhe miqve, të jenë solidar ndaj të sëmurëve, të dobëtëve dhe ndaj atyre që kanë nevojë për mbështetje dhe ndihmë. Gjithashtu, uroi që të gjithë të jemi rojtarë të sigurisë.

“Kemi përgjegjësi historike para paraardhësve tanë që t’u lëmë një Maqedoni më të fortë dhe më të suksesshme. Për këtë, të bashkuar me ndjenjë për shtetësi dhe sovranitet, të vazhdojmë të ndërtojmë Maqedoni me vlerat dhe standardet më të larta evropiane. Të vazhdojmë të ndërtojmë shoqëri të drejtë e bazuar në paqe, liri dhe vërtetësi. Të falim. Të jemi këmbëngulës dhe të durueshëm dhe të garojmë në mirësi. Festat që vijnë shpresojmë në familje të sjellin lumturi, dashuri dhe fat” porositi Ivanov.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download mobile firmware
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download