fbpx

Ivanov më ora 16 do t’u drejtohet qytetarëve

-

Presidenti i R. së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov më ora 16 do t’u drejtohet qytetarëve të vendit.

Dje presidenti kishte intervista me redaktorët e televizioneve nacionale ndërsa të martën gjatë fjalimit të tij të parë para popullit, njoftoi vendimin për falje të përgjithshme të politikanëve për të cilët janë hapur procedura para-hetimore dhe hetimore.

Pas publikimit të vendimit për falje, Ivanov u përball me valë kritikash të partive politike, komunitetit ndërkombëtarë, ekspertëve dhe OJQ-ve.

Tre ditët e fundit, për shkak të vendimit në kryeqendrën e vendit mbahen protesta ku kishte protestues dhe policë të lënduar ndërsa është demoluar zyra nacionale e presidentit dhe fasada e Ministrisë së drejtësisë.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.