fbpx

Ivanov hodhi “bombë”: I amnistoi politikanët ndaj të cilëve zhvillohen procedura

-

Presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov sot mori vendim për faljen dhe amnistinë e të gjithë politikanëve ndaj të cilëve ka procedurë gjyqësore.

Këtë Ivanov e njofto sot pasdite, në fjalimin e tij para qytetarëve të RM-së.

Duhet të shihet si ky vendim i Ivanovit do të ndikoj ndaj të gjitha procedurave para- hetimore dhe hetimore që i hapi PSP kundër politikanëve aktual dhe ish zyrtarëve në qeveri.

Ivanov njoftoi se me faljen dhe amnistinë e një personit- politikan i ngel vuajtja e dënimit me burg, ku është dënuar me vendim të plotfuqishëm.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.