fbpx

Ivanov hodhi “bombë”: I amnistoi politikanët ndaj të cilëve zhvillohen procedura

-

Presidenti i shtetit, Gjorgje Ivanov sot mori vendim për faljen dhe amnistinë e të gjithë politikanëve ndaj të cilëve ka procedurë gjyqësore.

Këtë Ivanov e njofto sot pasdite, në fjalimin e tij para qytetarëve të RM-së.

Duhet të shihet si ky vendim i Ivanovit do të ndikoj ndaj të gjitha procedurave para- hetimore dhe hetimore që i hapi PSP kundër politikanëve aktual dhe ish zyrtarëve në qeveri.

Ivanov njoftoi se me faljen dhe amnistinë e një personit- politikan i ngel vuajtja e dënimit me burg, ku është dënuar me vendim të plotfuqishëm.

Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
udemy free download
download mobile firmware
Premium WordPress Themes Download
lynda course free download