fbpx

Ivanov dërgon urimet e fundvitit, pret vit më të mirë 2017

-

 

Shefi i shtetit porositi që të nxirren leksione prej krizave të shumta dhe sfidave me të cilat u ballafaqua shteti gjatë këtij viti.

“Viti që po kalon dëshirojmë ta harrojmë sa më parë. Në të jemi ballafaquar me shumë kriza dhe sfida. Është e radhës të nxjerrim leksione prej gjithë kësaj dhe të dalim më të fuqishëm, më të matur dhe më të përgjegjshëm. Të mos lejojmë gjithçka që ishte negative të na përsëritet“, tha Ivanov.

Viti i Ri 2017, theksoi, te secili prej nesh zgjon pritje të reja, shpresa të reja, dëshira të reja.

“Në këto momente kur e ndjejmë fuqinë dhe shpresën e gëzimit, u kthehemi vlerave bazë të njeriut, nevojës për të qenë solidar, humanë, të drejtë… Këto ditë kur festojmë dhe gëzohemi është një mundësi që t’i kthehemi asaj që gjithsecili prej nesh e ka bërë për familjen e tij, për miqtë e tij, për fqinjët e tij, për shoqërinë e tij, për shtetin e tij”, theksoi presidenti i Maqedonisë.

Qytetarëve të Maqedonisë u dëshiroj para së gjithash, shumë shëndet, gëzim, dashuri dhe mirësi.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
udemy free download
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
lynda course free download