fbpx

Intervistë e Ivanov prej orës 15: Do të përgjigjet në pyetje për faljen

-

Presidenti i shtetit Gjorgje Ivanov, sot prej orës 15 do të ketë intervistë me kryeredaktorët e dhjetëra televizioneve me koncesion nacional, njoftojnë nga kabineti i Ivanov.

Përfaqësuesit e mediave, siç thuhet në njoftim, do të kenë të drejtë të parashtrojnë pyetje për faljen e të gjithë politikanëve ndaj të cilëve zhvillohen procese gjyqësore.

“Ju njoftojmë se sot, 14 prill 2016, e enjte, prej orës 15, në kabinetin e RM-së do të mbahet intervistë e përbashkët e presidentit Gjorgje Ivanov me kryeredaktorët e këtyre televizioneve: “Televizionit Maqedonas, “TV Alfa”, “Alsat –M”, “Kanal 5”, “Sitel”, “Telma”, “TV 21”, “TV Shenja”, “Nova” dhe “24 Vesti”. Përfaqësuesit e mediave, siç thuhet në njoftim, do të kenë të drejtë të parashtrojnë pyetje për faljen e të gjithë politikanëve ndaj të cilëve zhvillohen procese gjyqësore. Intervista do të emetohet drejtpërdrejtë në kanalin e parë të “Televizionit Maqedonas” dhe faqen e internetit www.mrt.com.mk

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.