fbpx

Poposki dhe De Grot diskutuan krizën politike

-

Ministri për punë të jashtme  Nikola Poposki sot ka realizuar takim me Drejtorin shtetëror për bashkëpunim evropian në Ministrinë e punëve të jashtme të Holandës, Robert de Groot.

Poposki  dhe De Groot, siç njofton MPJ, kanë biseduar për përpjekjet aktuale për tejkalimin e krizës politike në vend, në pritje të diskutimeve të Këshillit për punë të jashtme të BE, gjatë javës së ardhshme.

Në suaza të takimit është theksuar edhe rëndësia e agjendës për reforma, përfshirjes së të gjithë faktorëve politik  dhe pritjet për kthimin e besimit që Republika e Maqedonisë ka ardhmëri të besueshme si anëtare e BE.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Premium WordPress Themes Free
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
online free course
download micromax firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy free download