fbpx

Grupet e punës do t’i harmonizojnë ligjet për punë të brendshme, për Qeverinë dhe mediat

-

Katër partitë nënshkrues të Marrëveshjes së Përzhinës, sot do të takohen për t’i harmonizuar ndryshimet ligjore që më herët i dakorduan me aneksin e fundit të Marrëveshjes së Përzhinës.

Grupet e punës pritet të harmonizojnë ligjin për qeveri, për media si dhe ligjin për punë të brendshme.

Më pas pritet ndryshimet të votohen në Kuvend. Pritet që grupet e punës të takohen sot pasdite.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.