fbpx

„Gruevski, faktikisht e mbështet Zaevin në publikimin e audio- regjistrimeve!

-

“Kodosh është nëse diçka, për punë të mirë e bën të keqe. Nuk është kodosh nëse disa bëjnë grup punë të këqija- e ky të hesht. Do të thotë, ky është kodosh. Duhet të flet. Kjo është parimore, të thuhet”. Ky, sipas kryeministrit është definicioni për kodoshin që ai ia tregon deputetes Silvana Boneva në një prej bisedave që dje i prezantoi opozita.

Sipas këtij definicioni, ai sikur e mbështet liderin opozitar, Zoran Zaev, në publikimin e regjistrimeve, sepse, sipas Gruevskit, kjo nuk është kodoshllëk, por parim!

Më tej në bisedë, ku Gruevski dhe Boneva flasin për komitetit lokal të VMRO DPMNE-së në Kumanovë dhe se si atje të gjithë janë mbrojtur mes vete, pa marrë parasysh që bëjnë punë të liga, Gruevski thotë : “Kodoshllëku dhe parimet janë në konflikt në situatë të këtillë. S’mund të jesh parimor e njëkohësisht të mbrosh ndonjë sekret. Nëse hyn, me çdo çmim të jesh pjesë e ndonjë sekrete që do të mbroj çdo gjë, ky nuk është parim. Do të thotë, atëherë nuk ka parim”– thotë Gruevski.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.