fbpx

Gruevski nesër do të dorëzoj dorëheqjen në Kuvend

-

Kryeministri Nikolla Gruevski në fjalimin e tij për opinion, njoftoi se nesër deri te kryetari i Kuvendit, Trajko Veljanovski do të dorëzoj dorëheqjen e tij nga funksioni i kryeministrit.

“Nesër deri te kryetari i Kuvendit do të dërgoj letër me dorëheqjen time nga posti i kryeministrit të Qeverisë, që do të aktivizohet 100 ditë para zgjedhjeve. Dorëheqja është pasqyrim i bindjes sonë në demokraci. Synimi jonë është zgjedhje korrekte. Jemi të bindur se këtë do ta bëjmë për të mirën e shtetit” tha Gruevski në fjalim.

Gruevski gjithashtu tha se është shumë e rëndësishme që të mbaroj kriza dhe se ai dhe partia e tij mbahen dhe respektojnë Marrëveshjen e Përzhinos.

Gruevski nuk përmendi se kur do të mbahen zgjedhjet e parakohshme që sipas Marrëveshjes pritet të mbahen më 24 prill.

Me formulimin “dorëheqja nga posti duhet të ndodh 100 ditë para zgjedhjeve” Gruevski le hapësirë që ato të shtyhen për ndonjë datë tjetër.

Nesër në Shkup do të qëndroj euro- komisari Johanes Han, pas çka konkretisht prite të përkufizohet data e zgjedhjeve.

Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course
download micromax firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy paid course