fbpx

Gruevski, Janakieski dhe Rangelova arrijnë në gjykatë për rastin “shuplaka”

-

Ish kryeministri dhe kreu i VMRO DPMNE-së, Nikolla Gruevski sot u paraqit në seancën gjyqësore për rastin “shuplaka”, që Prokuroria themelore më 15 shtator ngriti për dhunën në Komunën Qendër, si dhe shuplakat e porositura për kryetarin Andrej Zhernovski.

Krahas Gruevskit, në seancë u paraqitën edhe ish ministri i transportit dhe lidhjeve, Mile Janakieski, deputetja Daniela Rangelova, dy këshilltarë nga Komuna Qendër dhe nëntë persona që akuzohen për trazirat në Qendër.

Prokurore në këtë rast është Fatime Fetai ndërsa gjykatëse është u.d kryetarja Gjykatës Penale, Tatjana Mihajlova.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy free download