fbpx

Gruevski: Do të tërhiqem kur të vijë koha në përputhje me afatin ligjor

-

Data e tërheqjes nga posti do të jetë kur të vijë koha në përputhje me afatin ligjor. Në këtë mënyrë Nikolla Gruevski në konferencën e sotme për shtyp u përgjigje në pyetjen e gazetarëve për atë se kur do të tërhiqet nga posti i kryeministrit në përputhje me Marrëveshjen e Përzhinos. Ai refuzoi të përgjigjet kush nga radhët partiake do të mund të jetë pasardhës i tij.

Në lidhje me Ligjin për shërbimet e prokurorisë publike, ai tha se dje ka kaluar në seancë qeveritare dhe se tanimë është dorëzuar në Kuvend.

Për atë nëse mediumet kanë qenë lëndë e bisedës në takimin e liderëve, Gruevski theksoi se lëndë teme ka qenë vetëm ekspertët e KSHZ-së. Mediumet vetëm janë përmendur në mënyrë joformale, por nuk kanë qenë lëndë e bisedës.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.