fbpx

Gruevski : Nëse ekzistojnë argumente thelbësore, do ta tërheqim ligjin

-

“Ligji nuk është sjellë. Faza e parë është kaluar, ka edhe fazë të dytë, ka mundësi për amendamente. Asgjë nuk ka përfunduar. Ne jemi të gatshëm ta tërheqim, dhe sërish ta lëshojmë ligjin në formë të korrigjuar. Mirëpo, duhet të dëgjojmë argument thelbësorë për këtë”, tha kryeministri Nikolla Gruevski në ditarin e lajmeve të Sitlit

-Kishte debat serioz, kishte njerëz që mbështetnin, që kritikonin, që jepnin ide se si të përmirësohet teksti i ligjit dhe unë jam i falënderuar për këtë. Në orën 20 iu caktova takim me ministrin, zëvendësin, sekretarin  e shtetit në Ministrinë e arsimit, këshilltarin tim për arsim dhe disa tjerëve, të grumbullohemi, të sublimojmë se çfarë mund të ndërmarrim nga diskutimi dhe ta përmirësojmë atë- tha Gruevski.

Ai shtoi se e kanë pranuar propozimin e një të tretës që gjysma e provimeve nga viti i tretë të jepen pa dhënë provim shtetërorë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.