fbpx

Grubi: Në KSHZ duhet të votohet me konsensus

-

Është arritur marrëveshje rreth Diasporës, për KSHZ-në dhe kodin zgjedhor, tha deputeti i BDI-së, Artan Grubi pas përfundimit të takimit mes grupeve të punës.

“I fituam të gjitha betejat, për të gjitha vendimet që do t’i sjell KSHZ-së duhet të votoj me konsensus. Kjo është një lloj i badenterit ku Maqedonia duhet ta kenë mbështetjen edhe nga përfaqësuesit shqiptarë në KSHZ për marrjen e vendimeve” tha Grubi.

Ai shtoi se lista zgjedhore do të pastrohet në terren, por jo tërësisht.

Si përgjigje e çështjeve të gazetarëve që do të ndodh më tej në bisedimet, Grubi tha se shpreson se ato do të vazhdojnë nesër.

“Shpresoj që të tejkalohet kjo situatë me Prokurorinë speciale publike dhe se LSDM nesër do të kthehet në bisedime” tha Grubi.

Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free
download redmi firmware
Download WordPress Themes Free
online free course