fbpx

Grubi: Një zyrë nuk është institucion, institucioni është kryetari Xhaferi

-

Shefi i kabinetit të liderët të BDI-së dhe deputeti, Artan Grubi sot në deklaratë para Kuvendit tha se sekretari i përgjithshëm i Kuvendit ka kërkuar vendimi për zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit të publikohet në “Gazetë Zyrtare” para që shërbimet e Kuvendit të mund të veprojnë në përputhje me kërkesat e kryetarit të ri.

Deputeti i BDI-së tha se duhet të kihet parasysh se një zyrë nuk është institucion, por se institucioni është kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi i cili paraqet vullnetin e shumicës së qytetarëve.

Grubi deklaroi dhe shpreson se do të “mbushen me mend” partitë politike sidomos siç tha, opozita e re në Kuvend dhe se do të lejojnë rrjedhjen e ngjarjeve siç presin qytetarëve. Ai më tej ka shtuar se seancë të re do të ketë kur për këtë vlerësim dhe vendim do të sjell kryetari i ri Xhaferi.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free download udemy course
download mobile firmware
Download WordPress Themes Free
free download udemy paid course