fbpx

PDSh-ja dhe BDI-ja e bllokuan ligjin për letërnjoftim

-

BDI-ja dhe PDSH-ja sot kundërshtuan miratimin e amendamenteve të ligjeve për letërnjoftim dhe vendbanim.

– Nuk do t’i votojmë këto ligje. Qëndrimi ynë është se kemi dallime koncepti me partnerët e koalicionit. Në ditët në vijim do të bisedojmë për këto çështje – tha deputeti i BDI-së, Rafiz Aliti.

Në lidhje me këtë, ai dhe deputeti Xhevat Ademi do të fillojnë bisedimet me deputetët e VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovskin dhe Zoran Ilijovskin.

Kurse nga PDSh-ja konsiderojnë se BDI-ja po manipulon me opinionin publik dhe po luan lojë të dyfishtë.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.