fbpx

Partia e Liljana Popovskës largohet nga koalicioni qeveritar me VMRO

-

Mediat maqedonase shkruajnë se kryetarja e partisë RDM (DOM) Liljana Popovska ka braktisur koalicionin qeveirar me VMRO-në për shkaqe të ndërgjegjes morale pas publikimit të materialeve nga ana e Zaevit, ku u tha se udhëheqësia e shtetit ka bërë vrasjen e të riut Martin Neshkovski dhe është munduar të fshehë të njejtën.

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.