fbpx

Klinika e Fëmijëve fitoi aparat për diagnostikim të vatrave epileptike

-

Reparti i Neurologjisë në Klinikën e Sëmundjeve të Fëmijëve në Shkup fitoi  aparat mjekësor të sofistikuar për diagnostikim të vatrave epileptike tek fëmijët.

Aparati është donacion nga “Telekomi maqedonas” dhe nga “T-mobile” dhe është i vetmi nga ky lloj në Maqedoni. Fëmijët pacientë me probleme neurologjike prej tani nuk do të duhet të udhëtojnë jashtë vendit, por diagnostikimin do të mund ta bëjnë në Klinikën e Fëmijëve.

 

Нашите вести во вашето сандаче

Секој ден во 17 ч. добивајте ги вестите од Новинската агенција Мета директно на вашата електронска адреса.

Ве молиме одберете на кој начин сакате да добивате информации од нас:
Можете да се отпишете од оваа листа преку линкот на крајот од нашите пораки.
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download lava firmware
Download Premium WordPress Themes Free
lynda course free download