fbpx

Do ta pësojnë më të rrezikuarit: Protestë kundër Ligjit për honorarë

“Nuk do t’ju paguajmë”, “Jo reketit shtetëror”, “drejtësi sociale”, “nuk do ju kalojë”, “bashkë jemi më të fortë”, “do të fitojmë”, me këto brohoritje...

Lundrim apo ecje mbi liqenin e akullt

Alpinisti Tomas Nunuk dhe miku i tij bënë një incizim fantastik, i cili tregon se si duket ecja mbi liqenin e ngrirë dhe të...

(VIDEO) Ministri palestinez vdiq pas përleshjeve me ushtrinë izraelite

Ziad Sabu Zein, ministër në drejtorinë Palestineze të Mahmut Abasit, sot vdiq pasi ushtarët izraelitë e shtynë dhe e goditën gjatë kohës së protestave...

Putin: Perëndimi në Rusi dëshiron të zbatojë “skenarin e Jugosllavisë”

Presidenti rus Vladimir Putin, paralajmëroi rusët se kohëra të vështira  po i presin dhe nga populli kërkoi përkrahje më të madhe. Në fjalimin e tij...

(VIDEO) Spiraki me shigjeta “helmuese” ndaj Miloshoskit

Vazhdohet të ashpërsohet diskutimi ndërmjet eurodeputetes greke Maria Spiraki dhe ish shefit të diplomacisë maqedonase, Antonio Miloshoski, Eurodeputetja nga radhët e Demokracisë së Re,që...

Mesi theu rekordin të ri me edhe një het- trik

Në takimin e mbrëmshëm të Barcelonës me APOEL-in Lionel Mesin  shënoi tre gola dhe theu rekordin e Raulit për më shumë  gola të shënuara...

Petreski dhe bashkëpunëtorët hëngrën me miliona euro në biznese korruptuese

Hetimi i policisë për rastin “Ngjala”, siç informojnë nga MPB-ja, ka zbuluar rrjet të ndërlikuar korruptues të bizneseve, për të cilat të dyshuarit ish ...

Aktivistët Zavrlevskit i treguan se si duket kur sulmojnë huliganët

“Hetimet vazhdojnë - deri kur” dhe tinguj shqetësues nga thyerja e xhamave, sot mundeshin të dëgjohen para objektit të Prokurorisë Publike. Me këtë, aktivistët...

Xhaferri: Ka mosmarrëveshje, por duhet të ketë e debat

Gjatë kryerjes së mandatit është e natyrshme të ketë edhe tema të ndryshme, për të cilat ka qasje të ndryshme, do të ketë debat...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE