fbpx

9 të arrestuar në aksionin policor të MPB-së “Celula”në kërkim edhe 27 perosnave të...

Ministria e Punëve të Brendshme të Maqedonisë (MPB) ka njoftuar se ka kryer fazën përfundimtare të operacionit të koduar “celula”, i cili është përgatitur...

Zëvendës- kryeministri Peshevski me shqelma dhe grushta sulmon Sasho Politikon

Zv/ kryeministri për çështje ekonomike Vlladimir Peshevski ka sulmuar fizikisht sot në mesditë, Sashe Ivanovskin i njohur si Sashe Politiko. Ngjarja ka ndodhur para...

Arrihet marrëveshje: Zgjedhje të parakohshme më 24 prill me 100 ditë qeveri kalimtare

Liderët e katër partive politike me ndërmjetësim me euro- komisarin për zgjerim, Johanes Han, pas bisedimeve disa- orëshe vonë mbrëmë arritën marrëveshje për dalje...

MPB në Vaksincë gjeti 128 emigrantë dhe një të akuzuar për vrasje prej vitit...

  Në aksionin e sotëm, ekipet të sektorit për shkatërrimin e krimit të organizuar pranë MPB-së kanë kryer bastisje në dhjetëra objekte të fshatit Vaksincë...

U promovua video-spoti për protestën e të dielës

Koalicioni qytetarë  mbipartiak “Qytetarët për Maqedoninë” publikuan disa videoklipet paralajmëruese për protestën, e cili do të mbahet më 17 maj. “Në Qytetarët për Maqedoninë” paralajmërojmë...

MPB-së sot publikoj video material të ri nga arrestimi i grupit terrorist

Ministria e Punës së Brendshme (MPB) sot publikoj video material të ri nga aksioni i shpartallimit të grupit terrorist  në Lagjen e Trimave të...

MPB-ja publikoi edhe një video material nga aksioni policor në Kumanovë

Ministria e Punëve të Brendshme publikoi edhe një video material nga aksioni i djeshëm dhe shpartallimin e grupit të armatosur në "Lagjen e Trimave"...

Kotevski: Aksioni në Kumanovë ka përfunduar

Operacioni për zmbrapsjen e grupit të armatosur në "Lagjen e Trimave" të Kumanovës ka përfunduar. Grupi i cili ishte stacionuar në disa objekte dhe...

Në Kumanovë vazhdojnë të shtënat, popullata evakuohet nga zona e aksionit

Banorët e “Lagjes së trimave” evakuohen,  ndërkaq aksioni policor akoma vazhdon. Në lagje herë pas here dëgjohen të shtëna. Lagja është e bllokuar dhe...

Jankuloska për aksionin në Brezë: Kemi situatë serioze

Dy pushka automatik, dy pushka snajperë, qindra municione, dy radiostacione dhe uniformë të maskuar me shenjën e UÇK-së, ka konfiskuar policia në aksionin e...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE