fbpx

Veles: Dhjetë fshatra të shkëputur nga civilizimi dhe nga buxheti

Njëmijë banorë nga dhjetë fshatra të Velesit edhe në shek. XXI jetojnë të shkëputur nga civilizimi. Me vite kërkojnë që t’u asfaltohen rrugët e...

Manastir: ‘Kodra e Artë’ u bë lagje e errët

Edhe pas pesë vitesh nga paralajmërimi i projektit të lagjes “Kodra e Artë” ku duhej të ndërtohej kompleksi më luksoz në Manastir me hacienda,...

Tetovë: Etja dy-dekadëshe e tetovarëve për ujë

Si zgjohet kryetarja Teuta Arifi dhe si lahet pa ujë? Për kur premton se do ta zgjidhë, “njëherë e përgjithmonë” problemin e ujit? Të gjitha...

Vasilevë: Katër vite për katër kilometra! (VIDEO)

Katër vite me radhë rruga lokale Çanaklia- Nova Maallo e rajonit të Strumicës po planifikohet ndërsa paratë ndahen nga buxheti i komunës. Katër kilometra rrugë...

Prilep: Shtëpia e pleqve si Shtëpia e të burgosurve (Video – Kronikë)

Llogaria e bllokuar i la pa ngrohje, pa sasi të mjaftueshme ushqimi dhe kujdes 128 persona në Shtëpinë e pleqve të Prilepit. Të strehuarve...

Masakër në Paris: 160 të vrarë në disa sulme terroriste

Më së paku 120 persona janë vrarë në sallën e koncertit "Bataklo", kurse 40 të tjerë u vranë gjatë sulmeve dhe të shtënave në...

Turqia shpall ditë zie, 86 të vrarë dhe 190 të lënduar në sulm në...

Tetëdhjetë e gjashtë të vdekur dhe mbi 190 të lënduar është bilanci i fundit i sulmit terrorist në Ankara. Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davotuglu ka...

Ballkani Perëndimor mposhti BE-në futboll, Gruevski shënoi dy gola

Skuadra e Ballkanit Perëndimor mposhti ekipin e BE-së me rezultat 4-2 në ndeshjet e futbollit që mbrëmë u mbajt në Vjenë, që u organizua...

Emigrantët kaluan kordonin policor- policia ktheu me shok bomba

Një grup emigrantësh kanë kaluar kordonin policor në disa vendet të pikës kufitare ndërmjet Greqisë dhe Maqedonisë, dhe tani lëvizin në drejtim të stacionit...

“Assosiated Press”: Shok- bomba dhe emigrantë të lënduar në kufi

Policia nuk ka kursyer shok bombat, për të zmbrapsur emigrantët në zonën mes Greqisë dhe Maqedonisë. Sipas policisë, arsyeja e përdorimit ka qenë për...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE