fbpx

ISIS-i në Falluxha ekzekuton 150 gra që refuzuan të martohen me xhihadistë

Të paktën 150 gra të cilat refuzuan të martohen me militantët e ISIS u ekzekutuan në krahinën perëndimore Al-Anbar të Irakut. Lajmin e bëri...

Pakistan, kamikazë në shkollë 125 viktima, prej të cilave 80 janë fëmijë

Më së paku 125 persona, prej të cilave 84 janë fëmijë u vranë sot gjatë sulmeve nga ana e talibanëve militant në qytetin pakistanez...

CIA ia shkatërroi jetën El Masrit dhe as që i kërkoi falje

Kaled el Masri është person krejtësisht i shkatërruar, njoftojmë mediumet botërore. Një dekadë pasi CIA, me ndihmën e autoriteteve maqedonase, e mori në Maqedoni...

NATO ka mbështetjen e OKB-ja për trajnimin e forcave në Afganistan

Këshilli i Sigurisë i Kombeve të Bashkuara (KB) mbështet marrëveshjen e re sipas të cilës NATO-ja do t’i trajnojë dhe ndihmojë forcat ndërkombëtare për...

Tre të lënduar nga të shtënat në një shkollë në ShBA

Tre të mitur, prej të cilëve dy djem dhe një vajzë, janë lënduar mbrëmë në të shtënat para shkollës në qytetin amerikan Portland- Oregon,...

Ish shefa të CIA-s: Teknikat tona shpëtuan mijëra Amerikanë

Amerikanë Disa ish drejtorë dhe zëvendës-drejtorë të CIA-s publikuan një artikull në të cilin e sulmuan Senatin, duke e akuzuar për sulm selektiv të raportit...

(VIDEO) Ministri palestinez vdiq pas përleshjeve me ushtrinë izraelite

Ziad Sabu Zein, ministër në drejtorinë Palestineze të Mahmut Abasit, sot vdiq pasi ushtarët izraelitë e shtynë dhe e goditën gjatë kohës së protestave...

Zbulohen metodat më të tmerrshme të CIA-s gjatë hetimeve

Programi për “hetim të përforcuar” i CIA-s ka shkaktuar dhimbje fizike, e ka shkatërruar reputacionin e SHBA-së dhe ka pasuruar dy psikolog, shkruan “Nju...

Më së paku 21 të vdekur nga tajfuni Hagupit në Filipine

Tajfuni Hagupit në Filipine ka lënë së paku 21 njerëz të vrarë. Kryqi i Kuq i Filipineve ka thënë se 18 viktima janë regjistruar...

Japonia hyri në recesion

Në tremujorin e fundit ekonomia japoneze papritur hyri në recesion. Për shkak të kësaj kryeministri Shinzo Abe me siguri do heq dorë nga rritja...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE