fbpx
Bota Page 49

Bota

„Катимерини“: Може никогаш да не го дознаеме идентитетот на жителот на Амфиполис

Антрополошките и ДНК-испитувањата тешко може да го откријат идентитетот на личноста закопана во Амфиполис, пренесува грчкиот весник „Катимерини“. Ваквата информација доаѓа како студен туш по...

Përçarje ndërmjet Papandreut dhe Venizelos

Mosmarrëveshje të reja brenda vendit trondit partinë greke socialiste PASOK, me propozim të ish kryeministrit dhe lider i partisë, Jorgos Papandreu, partia të ristartohet...

Japonia hyri në recesion

Në tremujorin e fundit ekonomia japoneze papritur hyri në recesion. Për shkak të kësaj kryeministri Shinzo Abe me siguri do heq dorë nga rritja...

Shqipëri: Arrestohen tetë persona për kontrabandë me armë në Siri

Polica e Shqipërisë arrestoi tetë persona të cilët kanë tentuar të bëjnë kontrabandë me armë për në Siri. Siç bërë të ditur policia, një...

Ushtari i pensionuar kërcënohet me pistoletë para Qeverisë së Serbisë

Një nënkolonel i pensionuar i ushtrisë së Serbisë ka luhatur me pistoletë në mes të hyrjes kryesore dhe ndihmëse të ndërtesës së Qeverisë dhe...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE