fbpx
Bota Evropa Page 3

Evropa

Parlamenti evropian mbështet planin e Junkerit

Deputetët e Parlamentit Evropian sot me shumicë të plotë votash mbështetën planin për pranim të obligueshëm të refugjatëve, që dje e prezantoi kryetari i...

BE i ka premtuar Ballkanit Perëndimor 600 milion euro

BE në Samitin e Vjenës premtoi 600 milion euro për shtetet e Ballkanit Perëndimor. Paratë do të destinohen për projekte në energjetikë, trafik dhe...

Han: BE ofron 600 euro për projekte infrastrukture në Ballkanin Perëndimor

Euro- komisari për zgjerim Johanes Han sot në profilin e tij në Twitter shkroi se për vitin 2015 për projekte në infrastrukturë në Ballkanin...

Vjena edhe sot do të jenë qendra e Ballkanit Perëndimor

Në Vjenë dje filloi konferenca dyditore për Ballkanin Perëndimor, si vazhdimësi e të ashtuquajturit “procesit të Berlinit”, i iniciuar vitin e kaluar nga kancelarja...

Mafia angleze kontrabandën emigrant nga Franca në Britaninë e Madhe

Kontrabanduesit britanik me qenie njerëzore janë involvuar në kontrabandë me emigrantë nga Franca për në Mbretërinë e Bashkuar, përmes kanalit La Mansh, ka deklaruar...

KE: Situata me emigrantët në Greqi është urgjente

Situata në Greqi në veçanti në ishullin Kos ku për çdo ditë arrijnë numër i madh i emigrantëve është më se urgjente dhe kërkon...

Shërbime e inteligjencës britanike druajnë nga sulm të mundshëm nga ISIS

ISIS synon të vrasë mbretëreshën Elizabeth, në një sulm në Britaninë e Madhe, gjatë ceremonisë përkujtimore të përfundimit të Luftës së Dytë Botërore. Mediat britanike...

Brukseli kërkon zbatim të plotë dhe me kohë të marrëveshjes së 15 korrikut

Është e nevojshme zbatimi me kohë i marrëveshjes në Przhino, porositën nga Brukseli eurokomisari Johanes Han dhe ministri I punëve të jashtme të Sllovenisë...

Cipras: Marrëveshja është e vështirë, por është evituar skenari më i keq për Greqinë

Kryeministri grek, Aleksis Cipras kthehet në Greqi me obligim deri të mërkurën parlamenti grek të votoj listën e plotë të parakushteve dhe aksioneve prioritare...

Greqia nuk do ta lëshoj afatin e BE-së

Kryeministri grek Aleksis Cipras pas takimit të djeshëm në Bruksel, u drejtua drejt Strasburgut ku mbajti fjalim para Parlamentit Evropian dhe theksoi qëndrimin e...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE