fbpx

Milani dorëzoi ofertë për Destron

Skuadra e Milanit, e cila para disa ditëve në radhët e veta angazhoi Alesio Çerçin, tanimë po planifikon përforcimet e reja për sulmin e...

Enrike nuk pendohem për Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike, pas humbjes nga Real Sociedad deklaroi se nuk i vije keq që e ka lënë  Lionel Messin në bankinë....

Hendobollistët e Barcës shumë origjinal në urimin e tyre

Në mënyrë origjinale dhe të pazakontë, klubi i hendbollit Barcelona ua uroi festat të gjithë simpatizuesve të tyre. Për shkak të hendbollistët e kësaj skuadre...

Ronaldinjo para largimit në Meksikë

Kreu i ekipit meksikan në Ligën e Parë, Keretara paralajmëroi futbollistin e famshëm brazilian, Ronaldinjo që të kthehet nga pushimet ose në të kundërtën...

Mesi kalon në radhët e PSG?

Lionel Mesi në qershor të vitit 2015-të largohet nga Barcelona dhe me siguri do të kaloj në radhët e Paris Sen Zhermen, deklaroi në...

Mesi theu rekordin të ri me edhe një het- trik

Në takimin e mbrëmshëm të Barcelonës me APOEL-in Lionel Mesin  shënoi tre gola dhe theu rekordin e Raulit për më shumë  gola të shënuara...

Liga SEHA ndëshkon Metalurgun për ndeshjen e lëshuar në Zagreb

Për shkak të ndeshjes me Zagrebin në terren mysafir, liga  SEHA ndëshkoi kampionatin Metalurg me humbje të merituar, me sanksionim të një poeni dhe...

Gjatë fundjavës në “Boris Trajkovski” garë ndërkombëtare notimi

Qendra Sportive”Boris Trajkovski” këtë fundjavë do të jetë nikoqire e garës ndërkombëtare të notit. Ajo do të mbahet në kuadër të Ditëve të sportit,...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE