fbpx

Ivanov u takua me hendbollistët e Maqedonisë në Katar

Presidenti Gjorge Ivanov, i cili është në një vizitë dyditore në Katar, sot u takua me pjesëtarët e kombëtares së hendbollit në prag të...

Enrike : Nuk planifikojmë ardhmëri pa Mesin

Trajneri i Barcelonës, Luis Enrike deklaroi se katalonasit në asnjë moment nuk kanë planifikuar të ardhmen pa sulmuesin Lionel Mesi. Mesi pas deklaratës se nuk...

Ronaldo dhe Murinho shpallen personalitete të shekullit

Federata portugeze e futbollit e cila këtë vit feston 100 vjetorin e ekzistimit, shpalli Kristiano Ronaldon dhe Jose Murinhon për personalitete të shekullit. Vetëm 48...

Zlatan Ibrahimoviq shënjestër e sulmeve terroriste?!

Ka gjasa shënjestra e terroristëve të ketë qenë Zlatan Ibrahimoviq, derisa policia lokale në Malmë, në afërsi  të  shtëpisë së tij  ka gjetur granatë...

Sa kushton Geret Bejl

Mançester Junajted nuk ka probleme financiare, kurse sipas disa informacioneve lidhur me transferimin të Lionel Mesijan të Barcelonës, ata janë të vetmit të aftë...

U lëndua Bo Mekejlb

Lojtari i mëparshëm i kombëtares  së  Maqedonisë dhe përforcimi i ri i klubit  të basketbollit Baern Minhen, Lester Bo Mekeleb, tri javët e ardhshme...

Jaja Ture futbollisti afrikan më i mirë për vitin 2014

Futbollisti i Mançester Sitit , Jaja Ture u shpall futbollisti afrikan më i mirë i vitit 2014. Për futbollistin kombëtar  të Bregut të Fildishtë  ky...

Shalke nuk e jep Drakslerin

Julian Draxler nuk do të largohet nga Schalke gjatë afatit kalimtar të janarit. Këtë e ka konfirmuar presidenti i skuadrës nga Bundesliga, Clemens Tonnies “Schalke...

Princi i Jordanit kandidohet për kryetar të FIFA-s

Pas Zherom Shampanj, në garën për president të FIFA-së,  kundër Sep Blater-it, është inkuadruar edhe princi jordanez Ali bin Al – Hussein. 39 vjeçari,...

Pjuol braktisi Barcelonën

Karles Pujol jep dorëheqje nga posti ndihmës operuesit në klubin e Barcelonës, me çka shoqëron Andoni Zubizareta, i cili gjithashtu u largua nga posti...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE