fbpx

Gjak, hipokrizi, ofendime dhe pesimizëm: Ku u zhduk fryma e Przhinos?

Mënyra brutale dhe jo- diplomatike e bisedimeve dhe negociatave mes pushtetit dhe opozitës që filloi në rezidencën e BE-së në Przhino, siç duket nuk...

Kumanova, dy muaj pas shokut: Trauma kaloi, shqetësimi ngeli

Edhe pas dy muajve, opinioni edhe më tej e brengos misteri dhe pret nga institucionet kompetente që të përgjigjen në çështjen se çfarë më...

Përderisa Gruevski dhe Zaev negociojnë, marrëveshja e 2 qershorit ngadalë po realizohet!

Duket se, marrëveshja e 2 qershorit, ngadalë, por sigurt po zbatohet në praktikë. Këtë e tregojnë reagimet e fundit të pushtetit dhe opozitës, që me...

Çfarë do të thotë heshtja e këtillë në jetën politike në Maqedoni?

Bomba, protesta, arrestime, aksioni policor në Kumanovë, dorëheqje, mitingje, vendosje të kampeve, takime liderësh, negociata në Bruksel...javët e kaluar ishin plotë ngjarje politike. Çdo gjë...

Tendë- demokracinë e shpiki VMRO DPMNE ndërsa LSDM vetëm e vazhdon dhe e mbindërton

Nxënësit e shkollave të mesme tanimë tre ditë po bëjnë kamping para Ministrisë së arsimit për të kryer presion që të dëgjohen dhe bashku...

“Katimerini” : Reagimet e Gjermanisë dhe SHBA-së paralajmërojnë fundin politik të Gruevskit

 Reagimet diplomatike të ambasadorëve të Gjermanisë dhe SHBA-së në Shkup dhe kërkesa për dorëheqje nga qeveria maqedonase nuk e lanë indiferente edhe Athinën. Gazeta greke...

A i zbuloi Zaevi fluturaket sekrete të Mijallkovit?

Në një prej bisedave të përgjuara që i publikoi lideri opozitar Zoran Zaev, mes ministres së brendshme Gordana Jankulloska dhe drejtorit të DSK-së, Sasho...

Përfundon tmerri i studentëve në “Goce Dellçev”

Në mënyrë intensive punohet në riparimin e njërit bllok të shtëpisë së studentëve “Goce Dellçev”. “Meta” ishte në shtëpinë e studentëve që të sheh se...

Çfarë është “sekret shtetërorë” dhe kush mund ta di?

“Personi Z.Z prezantoi detaje nga marrëveshje për donacion që klasifikohet me nivelin më të larta të fshehtësisë gjegjësisht “sekret shtetërorë” me çka drejtpërdrejtë vuri...

Stojançe Angelov: Me fushatën e zezë më bëjnë shërbim

“Me tërë këtë fushatë të zezë më bëjnë shërbim propagandues, sepse ata që i publikojnë këto pisllëqe vet nuk besojnë në atë që e...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE