fbpx

Çfarë kërkuan të huajt për zgjedhjet dhe pas tyre?

Me mbajtjen e zgjedhjeve nuk do të thotë se mbaron procesin i domosdoshëm reformues në Maqedoni- shprehen kategorikisht përfaqësuesit e huaj në vend pas...

 “Cirku mediatik- politik është përditshmëri para Speciales së Laura Kovesit

PSP bën cirk politike dhe mediatik, deklaroi të hënën përfaqësuesja e VMRO DPMNE në KSHZ, Silvana Boneva pas daljes së godinës së Speciales. Boneva...

Transportuesit nga “Transporter” nuk kanë të ndaluar, madje vazhdojnë me avazin e vjetër apo...

Prokuroria speciale ka prova të reja në rastin e transportit të nxënësve “Transporter” ku si i dyshuari i parë është kryetari i Komunës Manastir,...

“Foreigns Affairs”: Brexit mund ta largoj Maqedoninë nga BE dhe ta fut në konflikt

Ngjarjet e mëdha në Evropë, siç ishte rënia e Murrit të Berlinit, kanë tendencë të nxisin dhunë në Ballkan, thekson revista „Foreign affairs “...

Breksit mund të ndjehet edhe në tregtinë maqedonase

  Ulje të importit dhe të eksportit me Britaninë e Madhe është pasoja e mundshme për ekonominë maqedonase nga dalja e këtij shteti nga Bashkimi...

Me pastrimin e aktorëve nga “bombat”, LSDM bën gati terrenin për zgjedhje

Përmes aktiviteteve të ministrave të tij në resorët më të rëndësishëm dhe institucionet, është mëse e qartë se LSDM bën gati terrenin për zgjedhjet...

Censurë edhe në internet: MARNET mbron Gruevskin nga faqja “zbogumnikola.mk”

Rrjetit maqedonas akademik hulumtues –MARNET reagoi ndaj konferencës së djeshme të shtypit të zv/ministrit për shoqëri informatike Aleksandar Kiracovski, ku ai akuzoi se rrjeti...

“Bombat” e opozitës Gruevskit i morën 5 funkcionarë

Më shkarkimin e sotshëm të Goran Trajkovskit, drejtorit të DAP-it,  i cili është politikani i pestë që pësoi pas publikimit të "bombës"  së parë...

Gruevski nuk e lexon “Ekonomistin”: Më të varfrit më shpejtë përparojnë në listën e...

Kryeministri Nikolla Gruevski në konferencën e shtypit raportin “Doing Bussines” e quajti “sukses i ri dhe i rëndësishëm për shtetin” dhe se ai “konfirmon...

Lagja e Trimave: Shifrat dhe faktet

Sot në mëngjes policia ndërmori aksion në rrethinën e Shkupit dhe Kumanovës për arrestimin e bashkëpunëtorëve të grupit të armatosur në Lagjen e Trimave. Aksioni...

LAJME MË TË REJA

BALLKAN

VERIFIKIMI I FAKTEVE